Spelbutik till salu / 6078
Mitt i centrum vid stadens tågstation ligger denna MyWay butik till salu, sedan 2006 med samma ägare.
Mitt i centrum vid stadens tågstation ligger denna MyWay butik till salu, sedan 2006 med samma ägare.
Mitt i centrum vid stadens tågstation ligger denna MyWay butik till salu, sedan 2006 med samma ägare.
Denna MyWay butik är ett företag till salu med ett koncept som förenar styrkan i ett gemensamt varumärke och inköpskanaler, som ger en valfrihet till den enskilda butiksägaren.
MyWay är en kedja av fristående kiosker och småbutiker som har funnits sedan 2008 och ägas av Privab grossisterna AB
Detta företag till salu erbjuder en palett av tjänster, allt från Svenska spel-frimärken- paket in o utlämning – DHL-Bring-SJ biljetter – Kassagiro – Västtrafik biljetter -MoneyGram- godis-tobak-lotto-dagstidningar – lotter – veckotidningar – glass – smörgåsar-drycker och go fika. Varje butik har sitt eget sortiment och olika tjänster erbjuds.
Man erbjuder även uthyrning av vanliga cyklar, med även el sparkcyklar.
För den ambitiösa spekulanten som vill köpa företag, finns det mycket att ta tag i som att erbjuda färdig mat, salladsbufféer…
Butiksinnehavaren styr själv över sina inköp, detta för att han känner sin egen marknad.
Genom att ansluta dig till MyWay får den som vill köpa företag till salu tillgång till ett brett sortiment av attraktiva priser, butiksmaterial och dessutom erbjuds förmånliga avtal med en mängd serviceföretag som man får ta del av. Lönsamhet handlar om att minska kostnaderna och öka intäkterna.
Idag är det 74 stycken MyWay-butiker över hela Sverige. Vilket ger en styrka i inköp och förhandling av produkter. Kedjans främsta uppgift är att supporta sina medlemsbutiker och erbjuda bra inköp till bra priser, allt för att öka lönsamheten för den enskilda butiksägaren
Säljaren vill lämna över till en mer engagerad köpman som är på plats i den dagliga driften.
Intressenter skall uteslutande ta kontakt med ansvarig Företagsmäklare, med en enkel presentation och finansiering. Via telefon lämnar vi bara begränsad info om detta företag till salu. All information om butikens adress och läge lämnas av mäklaren efter samtal. Besök på lokalen bokas enbart via Företagsmäklare Peter Öster som även tillhandahåller all övrig information
EU Commerce AB är en grupp företagsmäklare i Malmö, Stockholm och Västra Götaland med erfarna affärsmäklare som behandlar många olika affärsöverlåtelser årligen. De företag som är till salu, hanteras mycket professionellt med fokus på kundens önskemål om att köpa företag. EUC företagsförmedling handskas med många olika företag till salu, inte enbart bolag till salu.
Objekt nr: | 6078 |
Bransch: | Spelbutik |
Namn: | My Way |
Oms: | 8 400 000 kr |
Hyra: | 7 400 kr |
Yta: | 120 kvm |
Sittpl: | 12 |
Pris: | 850 000 kr |
i Malmö, Stockholm och Västra Götaland med erfarna affärsmäklare som hanterar många olika affärsöverlåtelser årligen. De företag som är till salu, hanteras mycket professionellt med fokus på kundens önskemål om att köpa företag. EUC företagsförmedling hanterar många olika företag till salu, inte enbart bolag till salu.
Mera restaurang till salu / klicka här !
Peter Öster
Företagsmäklare
Mobil 0760 06 81 79
po@eucommerce.se
www.eucommerce.se