SERVICE FÖRETAG / INNE-UTEMILJÖ
Bedrudin Hondo Vd.
Företagsmäklare / Fastighetsmäklare
Mobil 0760 24 74 60
hb@eucommerce.se
Europa Commerce Företagsförmedlingen
Bedrudin Hondo Vd.
Företagsmäklare / Fastighetsmäklare
Mobil 0760 24 74 60
hb@eucommerce.se
Europa Commerce Företagsförmedlingen
OBJEKTBESKRIVNING
VÄLMÅENDE SERVICEFÖRETAG MED 10 ÅRS HISTORIK Objektnr: 1104
Ett etablerat och lönsamt serviceföretag med stark kundbas och god ekonomi – nu till salu på grund av generationsskifte!
Vi förmedlar Allservice på Limhamn, ett välskött och välutrustat serviceföretag med över 10 års erfarenhet av trädgårdsanläggning, renovering och underhåll. Företaget har en stabil kundkrets med både privata kunder och långsiktiga företagskontrakt, vilket ger en trygg och löpande intäktsström.
Etablerad verksamhet – 10 års historik med god ekonomi och stark kundbas.
Inarbetad personal – Ägaren är villig att stanna flera år för en smidig överlämning.
Bred tjänsteportfölj – Företaget erbjuder både utomhus- och inomhustjänster, med möjlighet till RUT- och ROT-avdrag.
Flexibel lokal – Möjlighet att flytta verksamheten om så önskas.
Stabila intäkter – Över 100 privata kunder och flera företagskontrakt.
Utomhus/Trädgård:
Inomhus:
Företaget säljs på grund av generationsskifte och erbjuder en smidig överlämning med stöd från nuvarande ägare. Alla seriösa intressenter uppmanas att kontakta ansvarig företagsmäklare Bedrudin Hondo för mer information och visning.
Kontakt: Bedrudin Hondo, Företagsmäklare Mobil: 0760 24 74 60 E-post: hb@eucommerce.se Europa Commerce Företagsförmedlingen
Viktig information:
| Objekt nr: | 1104 |
| Bransch: | Service företag |
| Namn: | Allservice på Limhamn |
| Adress: | Krossverksgatan 15 E |
| Ort: | 216 16 Limhamn |
| Oms: | 4.000.000 kr |
| Yta: | 190 kvm |
| Hyra: | 17.500 kr |
| Pris: | 1 500 000 eller Bud! |
EU Commerce AB är en grupp företagsmäklare i Malmö, Stockholm och Västra Götaland med erfarna affärsmäklare som behandlar många olika affärsöverlåtelser årligen.
De företag eller bolag som är till salu, hanteras mycket professionellt med fokus på kundens önskemål om att köpa, eller sälja, företag och bolag.
EUC företagsförmedling hanterar många olika företagstyper för försäljning och förmedling.
Vi bistår med förmedling av alla typer av företag och bolag oberoende av storlek och bransch. Verksamheten har funnits i över 15 år.

Vassast i HelsingborgDen här webbplatsen använder cookies. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du vår användning av cookies.